Under 16’s Representative Team 2017

Under 16’s Representative Team 2017

Congratulations to the following players who have been selected for the 2017 Thames Valley Under 16’s Representative Team Wider Training Squad.

Thames Valley, as part of the Northern Regions Rugby Council Competition Rules, have dispensation to allow U17’s players in the U16’s team for the Northern Regions Competition.

James ArthurMercury Bay Area School
Sia TaulangaThames High School
Abraham ThompsonWaihi College
Josh BarkerHauraki Plains College
Manawa HillWaihi College
Shontayne Dare-JohnsonTe Aroha College
Zinzan FentonPaeroa College
Dylan ThorburnHauraki Plains College
Mason Bennett Paeroa College
Tuhoe KakeHauraki Plains College
Antonio AndersonMercury Bay Area School
Eric GruythuysenHauraki Plains College
Jayden EdwardsThames High School
Sam TupouThames High School
Riley ChristensenPaeroa College
Matthew Charlton Paeroa College
AJ MeadHauraki Plains College
Baylee Edwards Thames High School
Luke ChambersThames High School
Trinity McQueenMercury Bay Area School
Rief TeeMercury Bay Area School
Boston HalePaeroa College
Michael McKainPaeroa College
Mahonri Koopu Waihi College
Nirai McRaePaeroa College
Stripling KoopuWaihi College
Manaia CairnsThames High School
Seth Clayton Mercury Bay Area School
Tamati Connor-SmithThames High School
Taylin AmohangaWaihi College
Luke Goodwin Thames High School
Darion Williams-OkaPaeroa College
Memphis RamekaThames High School
Jamie TohaiaWhangamata Area School
Sage Connor-SmithThames High School
Luke CaddyMercury Bay Area School

First training is on Monday 14th August at the Paeroa Domain starting at 6.30pm.

Anyone unavailable or have any questions are to phone
Manager Steve Hale in the first instance on 021 111 6682


Under 15’s Programme Summary 2017
as of Wednesday, 23 August 2017

Wednesday 4th October
U15’s / U16’s v Northland U15’s
Paeroa 12.30pm


Under 16’s Programme Summary 2017
as of Wednesday, 23 August 2017

Saturday 19th August
U16’s 24 v 24 Corinthians
Hinuera 12.30pm

Friday 25th August
U16’s v Bay of Plenty
Rotorua 3.30pm

Wednesday 30th August
U16’s v Counties Manukau
Hauraki North 6.30pm

Saturday 2nd September
U16’s Travel to Foxton

Sunday 3rd September
U16’s v Wairarapa Bush
Masterton 2.00pm

Wednesday 6th September
U16’s v Wanganui
Wanganui TBC

Saturday 9th September
U16’s v Horowhenua-Kapiti
Levin 12.30pm

Saturday 16th September
U16’s v Waikato
Paeroa 10.30am

Saturday 23rd September
U16’s v King Country
Te Kuiti 11.00am

Saturday 30th September
U16’s v Taranaki
Yarrow #3 1.00pm