You are here
Home > Thames Valley Rugby > Rep. Dates Archive

Rep. Dates Archive

Representative Games 
Saturday September 24 2016

Mitre 10 Heartland Championship

Thames Valley v South Canterbury
Paeroa Domain, Paeroa 2.00pm


U18’s v Taranaki New Plymouth – 1.00pm

U16’s v Counties Manukau Karaka Sports Park, Karara – 12.00pm

Sunday 25th September

Roller Mills – New Plymouth

Roller Mills v Northland New Plymouth (NP) TBC


Saturday September 17 2016

Mitre 10 Heartland Championship

Thames Valley v Wairarapa Bush
Memorial Park, Masterton 3.00pm


U18’s v Northland Vikings Waitakaruru Domain – 11.30am

U16’s v Waikato St. Pauls Collegiate, Hamilton – 12.00pm

Roller Mills v Waikato Leamington RFC, Cambridge – 12.00pm

Sunday 18th September

U45’s Finals Day at Boyd Park – Te Aroha

U45’s v Hamilton Gold 11am

U45’s v Hamilton Black 1pm


Saturday September 10 2016

Mitre 10 Heartland Championship

Thames Valley v King Country
Boyd Park, Te Aroha 2.00pm


Stan Meads Cup

Bowl Final

Thames Valley Development XV v Central Bay of Plenty

Otorohonga Rugby Club, Otorohonga @ 1.00pm


U18’s v King Country Boyd Park, Te Aroha – 12.30pm

U16’s v King Country Boyd Park, Te Aroha – 12.30pm

U14’s v King Country Boyd Park, Te Aroha – 11.30am

Roller Mills v King Country Boyd Park, Te Aroha – 11.00am

U45’s v King Country Boyd Park, Te Aroha – 11.00am

Girls v Waikato Eastern Suburbs, Hamilton – 12.00pm


Saturday September 3 2016

Mitre 10 Heartland Championship

Thames Valley v North Otago
Oamaru 2.30pm


Stan Meads Cup

Thames Valley Development XV v Bye


U16’s v Bay of Plenty Rhodes Park, Thames – 11.45am

U14’s v Eastern Bay of Plenty Rhodes Park, Thames – 12.00pm

Girls v Bay of Plenty Rhodes Park, Thames – 11.45am

U18’s v Wanganui Spriggens Park, Wanganui – 12.30pm

Sunday September 4 2016

U45’s v Te Awamutu Te Awamutu – 11.30am

U45’s v Western Bay of Plenty Te Awamutu – 1.30pm


Saturday 27th August

Mitre 10 Heartland Championship Thames Valley v Horowhenua Kapiti
Paeroa Domain 2pm

Stan Meads Cup

Thames Valley v Te Awamutu Ohaupo RFC – 2.30PM

U16’s v Taranaki
Paeroa Domain – 12.30pm

Sunday 28th August
Girls v North Harbour
Hauraki North RFC 12.00pm

U14’s v Auckland East Restricted
Paeroa Domain 12.00pm

U18’s v Wairarapa Bush
TrustHouse Memorial Park – Masterton 2.30pm


U18’s & U16’s Squads Named
After the TVSS Rugby Finals the 2016 Thames Valley U18’s & U16’s squads were named.

please support our wonderful sponsors - click here -

Similar Articles

Top