U9’s Draw 2017

Competition Format:

  • 8 teams
  • 1 x full round (everyone play everyone)
  • Spilt into top 4 / bottom 4
  • Top 4 play for the Bill Hayward Cup
  • Bottom 4 play for the Barry Priest Cup
  • No Rugby Queens Birthday weekend or first weekend of July school holidays (8th July)
  • Semi’s 5th August – Finals 12th August

All games are scheduled to start at 10am – however by mutual arrangement times and venues may be changed.  Please advise Referee and Union office immediately if changed.

U9’s 2017 Draw
Saturday 8th April
Whangamata 00.v.35 Waihi  Black @ Whangamata
Thames 50.v.25 Tairua @ Thames
Te Aroha 05.v.30 Paeroa @ Te Aroha
Waihi Red 05.v.40 Hauraki Plains @ Waihi
Saturday 6th May
Waihi Black 40.v.05 Thames @ Waihi
Tairua 30.v.65 Te Aroha @ Tairua
Paeroa 50.v.20 Waihi Red @ Paeroa
Hauraki Plains 45.v.10 Whangamata @ Ngatea
Saturday 13th May
Te Aroha 70.v.35 Waihi Black @ Te Aroha
Thames 60.v.25 Whangamata @ Thames
Waihi Red 40.v.40 Tairua @ Waihi
Paeroa 45.v.25 Hauraki Plains @ Paeroa
Saturday 20th May
Waihi Black 55.v.20 Waihi Red @ Waihi
Whangamata 35.v.70 Te Aroha @ Whangamata
Tairua 25.v.60 Paeroa @ Tairua
Hauraki Plains 35.v.30 Thames @ Ngatea
Saturday 27th May
Paeroa 45.v.10 Waihi Black @ Paeroa
Waihi Red 65.v.30 Whangamata @ Waihi
Te Aroha 55.v.20 Thames @ Te Aroha
Tairua 10.v.45 Hauraki Plains @ Tairua
Saturday 3rd June
 – No Rugby – Queens Birthday Weekend
Saturday 10th June
Waihi Black 45.vs.10 Tairua @ Waihi
Whangamata 10 vs 45 Paeroa @ Whangamata
Thames 55 vs 20 Waihi Red @ Thames
Hauraki Plains 40.vs.40 Te Aroha @ Ngatea
Saturday 17th June
Tairua 20 v 55 Hauraki Plains @ Tairua
Paeroa 35 v 00 Thames @ Paeroa
Waihi Red 05 v 40 Te Aroha @ Waihi
Hauraki Plains 10 v 45 Waihi Black @ Ngatea

Under 9’s – 2nd Round Draw 2017

Competition Format

  • 8 Teams
  • 1 x full round (everyone play everyone)
  • Spilt into top 4 / bottom 4
  • Top 4 play for the Bill Hayward Cup
  • Bottom 4 play for the Barry Priest Cup
  • No Rugby Queens Birthday weekend or first weekend of July school holidays (8th July)
  • Semi’s 5th August – Finals 12th August

All games are scheduled to start at 10am – however by mutual arrangement times and venues may be changed.  Please advise Referee and Union office immediately if changed.

Saturday 24th June Division 1 – Bill Hayward Cup
Waihi Black 35 vs 10 Te Aroha @ Waihi
Hauraki Plains 25 vs 60 Paeroa @ Ngatea
 Division 2 – Barry Priest Cup
Waihi Red 25 vs 70 Thames @ Waihi
Whangamata 60 vs 45 Tairua @ Whangamata

Saturday 1st July  Division 1 – Bill Hayward Cup
Te Aroha 50 vs 25 Hauraki Plains @ Te Aroha
Paeroa 35 vs 35 Waihi Black @ Paeroa
 Division 2 – Barry Priest Cup
Thames 55 vs 25 Whangamata @ Thames
Tairua 45 vs 30 Waihi Red @ Tairua
SCHOOL HOLIDAYS 8th, 15th and 22nd July – NO RUGBY  –
Saturday 29th July  Division 1 – Bill Hayward Cup
Waihi Black 55 vs 30 Hauraki Plains @ Waihi
Te Aroha 15 vs 50 Paeroa @ Te Aroha
 Division 2 – Barry Priest Cup
Tairua 40 vs 55 Thames @ Tairua
Whangamata 55 vs 20 Waihi Red @ Whangamata
Saturday 5th August Top 4 Semi-Finals
Division 1 – Bill Hayward Cup
Paeroa vs Hauraki Plains @ Paeroa
Waihi Black vs Te Aroha @ Waihi
 Division 2 – Barry Priest Cup
Thames vs Waihi Red @ Thames
Whangamata vs Tairua @ Whangamata
Saturday 12th August – Final Day –  at Top Qualifier Home Ground.
Division 1 – Bill Hayward Cup
Paeroa 50 vs 05 Waihi Black @ Paeroa
 Division 2 – Barry Priest Cup
Thames 45 vs 25 Tairua @ Thames

Comments are closed